19.11. Úterý

20.1. Středa

17,00 Budkov

21.11. čtvrtek

18,00 Jemnice – kostel sv. Jakuba         Pam. Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě

22.11. pátek                   Pam. sv. Cecílie, panny a mučednice Sbory: Rezsel - Jemnice

17,00 Budkov

18,00 Jemnice

23.11. sobota               Sv. Klementa I., papeže a muč. a sv. Kolumbána, opata

18,00 Jemnice

24.11. 2019       Neděle – Slavnost Ježíše Krista Krále

8,00 a 9,45 Jemnice

11,15 Budkov

16,30 Rancířov

Papežova výzva k modlitbě růžence

Papež František v listě adresovaném Božímu lidu z 20. srpna2017 napsal, že trpí-li jeden, trpí všichni.      Když v důsledku individuálních selhání v církvi zakoušíme bezútěšnost, prospěje nám, budeme-li se úpěnlivěji modlit spolu s Marií a snažit se růst v lásce a věrnosti církvi. Proto Svatý otec vybízí všechny věřící k intenzivnější - osobní i společné - modlitbě během měsíce října, a to každodenní modlitbou růžence.        Víme, že Panna Maria zůstala stát pod křížem, když apoštolové – až na jednoho – utekli. Ona nám pomůže, abychom pod Ježíšovým křížem setrvali. Proto papež dále žádá, abychom po každé modlitbě růžence připojili také nejstarší mariánskou modlitbu Pod ochranu tvou a modlitbu Svatý Michaeli, archanděli, braň nás v boji, na ochranu před útoky démona. Archanděl Michael je totiž knížetem nebeského vojska a ochráncem církve.“

Říká ředitel Celosvětové sítě modliteb s papežem.

„Touto výzvou – sděluje dnes vatikánské tiskové středisko – Svatý otec žádá věřící celého světa o modlitbu, aby Svatá Matka Boží chránila svým pláštěm církev před útoky zlého, velkého žalobníka, a zároveň vedla církev k uvědomění si vin, pochybení a zneužití, spáchaných v přítomnosti i minulosti, a k neprodlenému nasazení se za to, aby nepřevážilo zlo.“

Pod ochranu tvou se utíkáme,
svatá Boží Rodičko.
Neodmítej naše prosby v našich potřebách,
ale ode všeho nebezpečí vysvoboď nás vždycky,
Panno slavná a požehnaná!
Paní naše,
prostřednice naše,
orodovnice naše,
u Syna nám smilování vypros,
Synu svému nás doporuč,
k Synu svému nás doprovoď.

Svatý Michaeli, archanděli, braň nás v boji!
Proti zlobě a úkladům ďáblovým
budiž nám záštitou,
nechať Bůh přikáže jemu, pokorně prosíme!
Ty pak, kníže vojska nebeského,
Satana a jiné duchy zlé,
kteří ke zkáze duší světem obcházejí,
božskou mocí do pekla svrhni.
Amen.

Modlitba matek

Milá maminko, zveme tě do otevřeného společenství,

v pondělí od 8:30 na faře ke společné modlitbě.

Modlíme se za mír na Ukrajině, mezi Izraelci a Palestinci,

za pronásledované křesťany ve světě

a zastavení lokálního i světového terorismu.

Každé  poledne: Zdrávas Maria!  Prosme za Kristův  pokoj v nás, mezi námi a  ve světě.

Bůh nás povolal kázáním evangelia,

abychom dosáhli slávy  našeho Pána  Ježíše Krista.“     2 Sol 2,14