Mládež - JeFaM

Otec biskup Vojtěch zve mladé lidi na Diecézní setkání mládeže, které proběhne v sobotu 24. března 2018 v Brně. Začínáme v 8:30 hodin v katedrále. Na co se můžeš na setkání těšit? Na skvělou atmosféru, na setkání s Kristem, na osobnější setkání s otci biskupy, na mladé lidi, jako jsi ty, na setkání nad zajímavými tématy, např.: Jak se vyznat ve svých myšlenkách?; Misionáři ve Východním Timoru; Jak dozrát do identity muže a ženy?; Žít svůj život naplno. Jako přednášející dopoledních přednášek a workshopů přislíbily účast zajímavé osobnosti.

Pokud máš čas a chuť, přijeď již v pátek 23. března 2018, od 17.30 hod se uskuteční předprogram (mše svatá, křížová cesta, chvály či muzikál). Přespání z pátka na sobotu pro předem přihlášené účastníky předprogramu zajištěno. Poplatek za nocleh 150 Kč. Pozvěte své kamarády na toto setkání.

Podrobnosti k předprogramu, dopoledním sku­pi­nám a workshopům a také jízdní řády speciálně vypravených autobusů do Brna budou aktualizo­vány na webu:  http://brno.signaly.cz/dcm/

Každou sobotu v 18,00 zpíváme  a hrajeme při mši sv. ve farním kostele sv. Stanislava.
Večerní bohoslužbu zaměřil P. Václav Trmač zvláště pro biřmovance a tak tomu je stále.

Stránka JeFaM na Facebooku

Papež k FC Villareal: Reagovat na život jako brankář

Vatikán. Kopaná, stejně jako mnoho ostatních sportů, je obrazem života a společnosti, řekl dnes papež hráčům a vedení španělského fotbalového klubu FC Villareal, který do italského hlavního města přijel na zápas Evropské ligy s mužstvem AC Řím. Každý hráč propůjčuje své vlohy a profesionalitu společnému ideálu a v týmovém duchu, poznamenal papež František, přičemž se musí vzdát individualismu a osobní ctižádosti.

“Když se hraje s myšlenkou na kolektivní dobro, snáze se dosáhne vítězství. Když naopak někdo myslí sám na sebe a zapomíná na druhé, může se mu to také podařit, ale u nás v Argentině říkáme, že si pochutnává na míči, že si ho drží jen pro sebe.“

Fotbalisté svou hrou vychovávají a předávají hodnoty zejména mladé generaci, která je sleduje a obdivuje, pokračoval Svatý otec. Chtějí totiž být jako vy!, dodal spatra.

“A to je zodpovědnost, která by vás měla motivovat k tomu, abyste ze sebe vydali to nejlepší a aby ony hodnoty, které kopaná přináší, byly hmatatelné – tedy kamarádství, osobní úsilí, krása hry a její týmový ráz.“

Dalším rysem dobrého sportovce je vděčnost. Měla by doprovázet celý náš život, protože se v něm vyskytla řada lidí, kteří nám pomohli a bez kterých bychom tu dnes nebyli. Hra tak nepatří pouze nám, nýbrž všem, kteří nějak utvářeli naše životy.

“A to posiluje jejího amatérského ducha, který by se nikdy neměl vytratit, nýbrž měli bychom se k němu denně vracet. Pouze tak si uchováme svěžest a duševní velikost.“

V závěru vzdal papež hold důležité postavě fotbalového mužstva, totiž brankáři.

“Rád přemýšlím o fotbalu – mám totiž kopanou rád, ale také mi pomáhá. Nejčastěji myslím na brankáře. Proč? Protože musí chytit míč tam, kam letí, aniž by věděl, odkud to bude. S životem je to stejné. Je třeba brát věci tak, odkud přicházejí a jak přicházejí. Když jsem v situacích, které jsem nečekal a musím je řešit, ačkoli přicházejí odjinud, než bych je čekal, vzpomenu si na brankáře. Mám vás proto stále na mysli!“

Ujistil papež František hráče španělského fotbalového klubu.